استخدام سئوکار

زمان مطالعه: 7 دقیقه

این روزها که نیاز به سئو و بهینه سازی سایت برای کسب و کارهای آنلاین بیشتر از همه احساس می شود، پیدا کردن فرد، تیم یا شرکت متخصص در زمینه SEO کار دشوار و سختی به نظر می رسد! یافتن سئوکار یک سایت که قادر باشد با استفاده از الگوریتم های گوگل نیاز شما را در این زمینه به بهترین شکل ممکن برطرف کند، نیاز به کمی دانش دارد!

اگر برای استخدام سئو کار با دانش بالا مصمم هستید، امروز با ما همراه باشید.

قدم اول: مشخص کردن هدف سئو

اولین کاری که افراد حرفه ای قبل از استخدام سئوکار انجام می دهند، این است که با مبحث سئو و بهینه سازی سایت به صورت کامل آشنا می شوند، سپس تصمیم می گیرند که چرا می خواهند، این روش از بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ را پیاده سازی کنند. کسب و کارها با توجه به محصولات و خدماتی که ارائه می کنند، ممکن است یک یا چند هدف برای سئو داشته باشند.

مهم ترین اهدافی که بعد از عملیات سئو و بهینه سازی سایت، ممکن است به آن ها دست پیدا کنید، عبارت است از:

افزایش فروش محصولات و خدمات

یکی از مهم ترین اهدافی که در سئو دنبال می شود، افزایش فروش محصولات و خدماتی است که کسب و کار ارائه می کند. به طور طبیعی هنگامی که اقدام به استخدام یک سئوکار با این هدف می کنید، فرد سئوکار با پیدا کردن کلیدواژه های هدفی که شما را به فروش بیشتر نزدیک می کند، کار خود را آغاز می کند.

هنگامی که عملیات سئو به پایان خود نزدیک می شود، شما افزایش ورودی از موتور جستجوی گوگل را به طرز چشمگیری برای صفحات فرود یا لندینگ پیج های خود تجربه خواهید کرد. این افزایش حجم ورودی به طور طبیعی احتمال خرید را افزایش می دهد و شما قادر هستید که محصولات و خدمات خود را به افراد بیشتری بفروشید!

برندسازی و افزایش آگاهی از برند

در کنار افزایش فروش، بسیاری از کسب و کارها به دنبال برندسازی و افزایش میزان آگاهی از برند خود در میان مشتریان بالقوه هستند چرا که آن ها محصولاتی دارند که شاید به صورت مستقیم قابلیت فروش نداشته باشند.

به عنوان مثال: کسب و کارهایی که در زمینه دکوراسیون داخلی و یا مصالح ساختمانی فعالیت می کنند، باتوجه به قیمت بالای محصولات خود و همینطور نیاز به مشاوره تخصصی ترجیح می دهند، بجای فروش مستقیم از طریق سایت، ابتدا مشتریان بالقوه را به سمت خود جذب کنند، سپس با ارائه مشاوره فروش، محصولات و خدمات خود را بفروشند.

بازاریابی راحت تر محصولات و خدمات

شما با استفاده از سئو قادر هستید که محصولات و خدمات خود را در دید مشتریان قرار دهید بدون آنکه کار خاصی انجام دهید! در واقع مشتریان بالقوه شما با جستجوی کلیدواژه های هدفی که یک فرد سئوکار پس از استخدام آن ها را پیدا می کند، وارد سایت شما می شوند و در صورت متقاعد کننده بودن محتوای شما اقدام به خرید می کنند!

این شیوه از دیجیتال مارکتینگ به مراتب آسان تر، بهتر و کارآمدتر از روش های سنتی مثل بازاریابی تلفنی، نصب بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر و … برای برخی از کسب و کارهاست. حالا که با مهم ترین اهداف سئو آشنا شدید، نوبت آن می رسد که در مورد شیوه های استخدام کارشناس سئو بیشتر بدانید!

بهترین شیوه‌های استخدام سئوکار باتجربه

اگر هدف خود را در قسمت بالا مشخص کرده باشید، نوبت آن می رسد که برای رسیدن به هدف خود از یک SEOکار کمک بگیرید.

اما چطور باید فرد ایده آل خود را پیدا کنید؟

چه روش هایی برای این کار وجود دارد؟

آیا استخدام سئوکار دورکاری می تواند شیوه خوبی باشد؟

استخدام سئوکار تهرانی برای کسب و کارهایی که در پایتخت حضور دارند!

استخدام سئوکار حرفه ای تهران

باتوجه به این که اکثر کسب و کارهای آنلاین داخلی در تهران حضور دارند، استخدام سئوکار در تهران برای این نوع از کسب و کارها می تواند گزینه خوبی باشد. شهر تهران با توجه به رشد زیادی که در چند سال گذشته برای حضور استارتاپ ها و بیزینس های آنلاین تجربه کرده است، شاهد حضور تعداد زیادی سئوکار است!

شما برای استخدام یک سئوکار ماهر در تهران کافی است که از طریق سایت های واسطه ای مانند جابینجا اقدام به ثبت آگهی کنید و از میان رزومه هایی که برای شما ارسال می شود، بهترین فرد را برای خود انتخاب کنید.

همچنین اگر نیاز به یک تیم یا فرد متخصص دارید که در تهران حضور داشته باشد، کافی است که از طریق صفحه تماس با ما، با ما در ارتباط باشید.

استخدام سئوکار دورکاری، شیوه ای خوب یا بد؟

استخدام سئوکار خِبره که بتواند نیازهای شما در زمینه عملیات سئو به طور کامل برطرف کند، کار سختی است، اما کمک گرفتن از فریلسنرهای سئوکار که به صورت دورکاری کارهای لازم را انجام می دهند، می تواند در قیمت پروژه تاثیر زیادی بگذارد!

البته این موضوع هم باید مورد بحث قرار بگیرد که شما قصد دارید با چند کلیدواژه جایگاه خوبی در موتور جستجوی گوگل کسب کنید؟

کسب و کارها، استارتاپ ها و بیزینس های کوچک می توانند با استخدام فرد سئوکار به صورت دورکاری نیازهای خود را برطرف کنند و در هزینه های خود هم صرفه جویی داشته باشند. در نقطه مقابل کسب و کارهای بزرگ وجود دارند! این نوع از کسب و کارها نمی توانند برای مدیریت تیم سئو و تولید محتوای خود و یا آنالیز کمپین های خود از نیروهای دورکاری استفاده کنند. معمولا این کسب و کارها نیاز به افراد و کسانی دارند که به صورت دائمی و تمام وقت در شرکت حضور داشته باشند و بتوانند با نیروهای انسانی تعامل برقرار کنند!

استخدام فرد باتجربه با جستجو در گوگل

یکی دیگر از شیوه های استخدام سئوکار که می توانید از آن ها استفاده کنید، سرچ و جستجوی کلیدواژه “استخدام سئوکار سایت” است! در واقع با این کار شما کاری می کنید که افراد حرفه ای در صفحه نمایش شما ظاهر شوند! در واقع کسانی که قبلا می‌دانستند، یک کسب و کار برای استخدام همچنین فردی، این کلیدواژه را جستجو می کنند، برای بدست آوردن جایگاه های خوب در گوگل تلاش خود را کرده اند و مهارتشان را به رخ کشیده اند.

شما می توانید از میان افراد، آن شخصی که رزومه بهتر، مهارت بالاتر و قیمت مناسب تری را ارائه می کند، پیدا کنید و از او بخواهید که پروژه سئو سایت شما را مدیریت کند.

برای دریافت مشاوره در رابطه با سئو و بهینه سازی سایت خود، می توانید بر روی تیم ما حساب کنید. 🙂

استخدام کارمند سئو برای کسب و کارهای بزرگ

استخدام سئوکار ماهر و باتجربه

آخرین گزینه ای که پیش روی شما قرار دارد، استخدام کارمند سئو است! شخصی که به صورت دورکاری یا حضوری تجربه کافی برای مدیریت پروژه های شما را دارد. این شخص باید رزومه خوب، توانایی مدیریت پروژه و کار تیمی، قدرت تحلیل و بررسی رقبا، توانایی ترسیم استراتژی سئو و … را با هم داشته باشد.

استخدام سئو سایت با چند سوال حرفه ای! (قبل از استخدام سئوکار سایت، حتما این سوالات را یاد بگیرید.)

حالا که با شیوه های مختلف استخدام یک سئوکار آشنا شدید و متوجه شدید که باید چه هدفی را در زمینه بهینه سازی سایت دنبال کنید، نوبت آن می رسد که کمی اطلاعات در مورد جلسه مصاحبه خود داشته باشید! بسته به این که قصد استخدام سئوکار خوب به صورت حضوری یا دورکاری داشته باشید، باید یک جلسه مصاحبه تلفنی، تصویری و یا حضوری داشته باشید!

این جلسه معمولا برای آشنایی بیشتر کارفرما با متخصص سئو است. پس تمام تلاش خود را بکنید با یک جلسه اطلاعات بیشتری راجع به شخص مورد نظر خود بدست آورید تا پس از پایان مصاحبه بتوانید تصمیم گیری کنید.

مهم ترین سوالاتی که با استفاده از آن ها می توانید در این جلسه اطلاعات خود را راجع به فرد متخصص در زمینه بهینه سازی سایت، تکمیل کنید، عبارت است از:

سوال اول: آیا امکانش هست که اطلاعات تماس مشتریان قبلی خود را به من بدهید؟

شما با این کار در واقع می خواهید رزومه فرد را بازرسی کنید. صحت سنجی و بررسی میزان مهارت، مسئولیت پذیری و کار تیمی فردی که قصد استخدام او را دارید، می تواند به شما کمک کند که خیلی راحت تر قادر باشید، در مورد استخدام و یا عدم استخدام فرد تصمیم گیری قاطعی بگیرید!

اگر به خارج از کشور هم مهاجرت کنید در آنجا نیز تلفن تماس از شما می‌خواهند مخصوصا اگر با ویزای کاری رفته باشید 🙂

سوال دوم: میزان تسلط خود را بر روی سئو چه قدر در نظر می گیرید؟

بررسی میزان اعتماد به نفس، اطلاعات و مهارت هایی که خود فرد با شما در میان می گذارد، می تواند در رابطه با استخدام سئوکار کاربلد کار جذابی باشد! پس حتما این سوال را بپرسید و جواب های سئوکار منتخب خود را با دقت یادداشت کنید تا بعدا برای تصمیم گیری بتوانید از نوشته های خود کمک بگیرید.

سوال سوم: آیا ضمانت می‌کنید که با کلید واژه های منتخب، سایت من به جایگاه یک گوگل برسد؟

این سوال یک پرسش برای تعیین وضعیت سئوکاران است! اگر سئوکار یا کارشناس سئویی ادعا کند که می تواند این تضمین را بکند، باید در انتخاب خود تجدید نظر کنید چرا که اصلا این موضوع قابل ضمانت نیست.

یادتان نرود: استخدام سئوکار به معنای رسیدن به جایگاه یک گوگل نیست، اما به معنای افزایش تعداد ورودی از موتورهای جستجو و بهبود جایگاه سایت در موتورهای جستجو است!

سوال چهارم: هزینه و زمان پیشنهادی شما برای کلیدواژه های منتخب، چه مقدار خواهد بود؟

آخرین سوالی که معمولا در تمامی مصاحبه های استخدام سئوکار پرسیده می شود، مسئله مربوط به هزینه و زمان پیشنهادی سئوکار است! این مسئله می تواند در بودجه بندی، برنامه ریزی کمپین های تبلیغاتی و قراردادی که می خواهید با فرد متخصص خود ببندید، موثر باشد.

آیا تابحال در یک جلسه مصاحبه استخدام سئوکار حضور داشته اید؟

نتیجه گیری

حالا که با همه مباحث مربوط به استخدام یک فرد سئوکار آشنا شدید، نوبت آن می رسد که دست به کار بشوید! برای این کار می توانید با تیم ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره ما استفاده کنید. تیم ما با داشتن تجربه های موفق در زمینه سئو و بهینه سازی سایت، تمام تلاش خود را می کند که نیاز شما در این زمینه را با کمک افراد حرفه ای و باتجربه حل کند.

آیا آماده یک انقلاب در بخش مارکتینگ کسب و کار خود هستید؟

سوالات متداول استخدام سئوکار

چرا باید یک کارشناس سئو را استخدام کنیم؟

این روزها که نیاز به سئو و بهینه سازی سایت برای کسب و کارهای آنلاین بیشتر از همه احساس می شود، پیدا کردن فرد، تیم یا شرکت متخصص در زمینه SEO کار دشوار و سختی به نظر می رسد! یافتن سئوکار که قادر باشد با استفاده از الگوریتم های گوگل نیاز شما را در این زمینه به بهترین شکل ممکن برطرف کند، نیاز به کمی دانش دارد!

استخدام سئوکار بصورت دورکاری شیوه مناسبی است؟

استخدام سئوکار خِبره که بتواند نیازهای شما در زمینه عملیات سئو به طور کامل برطرف کند، کار سختی است، اما کمک گرفتن از فریلسنرهای سئوکار که به صورت دورکاری کارهای لازم را انجام می دهند، می تواند تاثیر گذار باشد.

قبل از استخدام شخص سئوکار چه سوالاتی را باید بپرسم؟

شما قبل از اینکه بخواهید یک کارشناس سئو استخدام کنید بایستی یک سری سوالات برای خودتان طرح کنید تا بتوانید از شخص سئوکار بپرسید برای دیدن همه این سوالات حتما از سایت دیدن نمائید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

کشاورزمشاهده نوشته ها

Avatar for کشاورز

من الهام کشاورز هستم و از سال 92 به صورت تخصصی در حوزه سئو فعالیت میکنم و درحال حاضر مدرس این حوزه هستم.

7 نظر از کاربران عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *